2020 Livingston Conference

Boys Soccer All-Stars

DIVISION I

Name School Year Position

Brady Bishop Livonia 12 Defender

Ewan Maxwell Livonia 12 Midfielder

Bryce Hoang Livonia 11 Midfielder

Jack Donnelly Livonia 12 Defender

Shane Melead Livonia 11 Forward

Brendan Strong Haverling 12 Defender

Keefer Calkins Haverling 11 Forward

DJ Smith Haverling 11 Midfielder

Braden Yartym Haverling 11 Midfielder

AJ Brotz Haverling 11 Goalie

Adam Grover Letchworth/Warsaw 12 Midfielder

Nikolas Eustace Letchworth/Warsaw 11 Forward

Johnny Mertsock Letchworth/Warsaw 11 Midfielder

Mike Schafer Letchworth/Warsaw 12 Midfielder

Brogan Cotter Way-Co 11 Forward

Jaden Rocha Way-Co 12 Midfielder

Justin Schwab Way-Co 12 Defender

Maveric McKenzie LeRoy 10 Midfielder

Kenneth Saunders LeRoy 12 Goalie

Nicholas Vallese LeRoy 12 Midfielder

Jonas Sciotti Hornell 12 Midfielder

Nick Oyer Hornell 11 Defender

Tyler Harris Dansville 10 Midfielder

DIVISION II

Name School Year Position

Riley Rease Keshequa 12 Forward

Hunter Zangerle Keshequa 12 Defender

Aidan Wood Keshequa 12 Midfielder

Jacob Schiano Keshequa 12 Forward

Reese Powers Keshequa 11 Midfielder

Cesar Batlle Keshequa 12 Defender

Carson Williams Avon 12 Forward

Cam Salvati Avon 12 Forward

Michael Oldziej Avon 12 Defender

Lee Hartke Avon 10 Midfielder

Evan Raniewicz Cal-Mum 11 Forward

Sebastian Kresge Cal-Mum 12 Midfielder

Mason Nusbickel Cal-Mum 12 Midfielder

Emerson Martelle Cal-Mum 12 Defender

Evan Amberger Pavilion/York 12 Goalie

Jackson Feltham Pavilion/York 11 Forward

Kyan Tiede Pavilion/York 9 Midfielder

James Thomas Geneseo 12 Midfielder

Michael Walton Geneseo 12 Forward

Ethan Provino Mt. Morris 10 Midfielder

Lance Warren Mt. Morris 10 Defender

Michael John Grover Perry 12 Forward

Riley Kowasz Perry 12 Forward

SECTION V ALL-STARS

Riley Rease Keshequa

Hunter Zangerle Keshequa

Brady Bishop Livonia

Ewan Maxwell Livonia

Brendan Strong Haverling

Adam Grover Letchworth/Warsaw

Carson Williams Avon

Sebastian Kresge Cal-Mum

LCAA EXCEPTIONAL SENIORS

Jack Donnelly Livonia; Brendan Meyers Livonia; Shawn Minnehan Livonia; AJ Miller Livonia; Mike Schafer Letchworth/Warsaw; Jaden Rocha Way-Co; Justin Schwab Way-Co; Kenneth Saunders LeRoy; Nicholas Vallese LeRoy; Nathan Andrews LeRoy; Ben Herrick LeRoy; Landon Calabrese LeRoy; Jonas Sciotto Hornell; Chris Sexsmith Hornell; Tony Orfanidis Haverling; Sawyer Barron Dansville; Aiden O’Connor Dansville; Caelab Kendall Dansville; Ryan Carnevale Dansville; Aidan Wood Keshequa; Jacob Schiano Keshequa; Cesar Batlle Keshequa; Adam Hunt Keshequa; Jordon Luther Keshequa; Ryan Thayer Keshequa; Trey Learn Keshequa; Cam Salvati Avon; Michael Oldziej Avon; Max Bishop Avon; Mason Nusbickel Cal-Mum; Emerson Martelle; Cal-Mum; Alex Hallett Cal-Mum; Nate Howard Cal-Mum; Evan Amberger Pavilion/York; Dylan Dziekan Pavilion/York; Jake Taylor Pavilion/York; Jake Van Wyk Pavilion/York’ James Thomas Geneseo; Michael Walton Geneseo; Michael John Grover Perry; Riley Kowasz Perry.

Coach of the Year

Ron Macomber Jr. (Keshequa)

— Congratulations to sectional champions Livonia (B1), Keshequa (D2) and Bath-Haverling (B2).

As an Amazon Associate I earn from qualifying purchases.

Johnson Newspapers 7.1